Skip to content

6816 Jackson StWest New York, NJ 07093

Built 1999

Last Sale Date
Nov 16, 2024

Property Information

Block7
Lot6.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page01

Building Details

Building Class49
Description2S-F-L
Dwellings3
ZoningR1
Sq Footage2,400
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,000
28%
Improvement Value:$270,000
72%
Total Assessment$375,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,229+3.4%
2024$14,726+1.2%
2023$14,558+0.5%
2022$14,479+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1999