Skip to content

322 Warren StHarrison, NJ 07029

Built 2008

Last Sale Price
$617,000
Last Sale Date
Feb 15, 2008

Property Information

Block123
Lot25.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description2 FAM
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,736
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$290,000
42%
Improvement Value:$400,800
58%
Total Assessment$690,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,206+2.0%
2024$15,881+2.5%
2023$15,495-1.6%
2022$15,750-1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$617,000

From:

To:

DeedBook 8459, Page 145Recorded3/11/2008

Property Built

Built

Year Built: 2008