Skip to content

312 Warren StHarrison, NJ 07029

Built 2019

Last Sale Price
$999,000
Last Sale Date
May 13, 2025

Property Information

Block123
Lot29.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description---
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,224
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$265,000
35%
Improvement Value:$485,100
65%
Total Assessment$750,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,597+2.0%
2024$17,245+2.5%
2023$16,825-1.6%
2022$17,102+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$999,000

From:

To:

Sq Ft2,224DeedBook 9907, Page 228Recorded6/17/2025

Property Built

Built

Year Built: 2019