Skip to content

203 Cleveland AveHarrison, NJ 07029

Built 2019

Last Sale Price
$965,000
Last Sale Date
May 20, 2022

Property Information

Block14
Lot1.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description---
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,464
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,000
26%
Improvement Value:$540,400
74%
Total Assessment$730,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,135+2.0%
2024$16,792+3.3%
2023$16,248-1.6%
2022$16,516+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$965,000

From:

To:

Sq Ft2,464DeedBook 9675, Page 734Recorded6/20/2022

Property Sale

Sale
$730,000

From:

To:

DeedBook 9419, Page 606NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded7/25/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019