Skip to content

214 Harrison AveHarrison, NJ 07029

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 21, 2011

Property Information

Block14
Lot11.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,350
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
25%
Improvement Value:$585,400
75%
Total Assessment$785,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,425+2.0%
2024$18,056+2.5%
2023$17,617-1.1%
2022$17,816-15.4%
Property History

No events match the selected filters.