Skip to content

234 Hamilton StHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block16
Lot21.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$63,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,483+2.1%
2024$1,453+2.5%
2023$1,418-1.6%
2022$1,441+6.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0