Skip to content

318 Ann StHarrison, NJ 07029

Apartment

Last Sale Price
$695,000
Last Sale Date
Jul 14, 2016

Property Information

Block196
Lot26.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage5,526
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$322,000
46%
Improvement Value:$377,800
54%
Total Assessment$699,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,417+2.0%
2024$16,088+2.5%
2023$15,697-1.6%
2022$15,955+14.6%
Property History

Property Sale

Sale
$695,000

From:

To:

DeedBook 9131, Page 996Recorded7/19/2016