Skip to content

500-506 Manor AveHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block202
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionFACTORY
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$285,000
92%
Improvement Value:$25,300
8%
Total Assessment$310,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,280+2.0%
2024$7,134+2.5%
2023$6,960-1.6%
2022$7,075-18.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0