Skip to content

Supor Blvd(Block 203 Lot 14.01)Harrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block203
Lot14.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SM
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage2,450
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$285,300
74%
Improvement Value:$97,800
26%
Total Assessment$383,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,988+2.0%
2024$8,807+2.5%
2023$8,593-1.6%
2022$8,735-10.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0