Skip to content

212 Rodgers Blvd. N.Harrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block20
Lot26.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage3,612
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,000
35%
Improvement Value:$265,100
65%
Total Assessment$409,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,597+2.0%
2024$9,405+2.5%
2023$9,176-1.6%
2022$9,327-18.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0