Skip to content

332 William StHarrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block21
Lot21.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 SF 2 FAM
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage928
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,000
53%
Improvement Value:$113,400
47%
Total Assessment$241,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,663+2.0%
2024$5,550+2.5%
2023$5,415-1.6%
2022$5,504+43.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1900