Skip to content

30 Davis StHarrison, NJ 07029

Built 2018

Last Sale Date
Jun 29, 2022

Property Information

Block26
Lot30.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description---
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,074
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,000
30%
Improvement Value:$452,900
70%
Total Assessment$642,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,082+2.0%
2024$14,780+2.5%
2023$14,420-1.6%
2022$14,658-10.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2018