Skip to content

515 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Built 1894

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block27
Lot1.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage2,812
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$211,200
39%
Improvement Value:$327,300
61%
Total Assessment$538,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,633+2.0%
2024$12,380+2.5%
2023$12,079-1.6%
2022$12,278+5.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1894