Skip to content

515 William StHarrison, NJ 07029

Built 1976

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block35
Lot27.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description3 SB&F 3FAM
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,204
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,000
39%
Improvement Value:$332,900
61%
Total Assessment$542,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,736+2.0%
2024$12,481+2.5%
2023$12,177-1.6%
2022$12,378-14.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976