Skip to content

108-110 Passaic AveHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Dec 15, 2020

Property Information

Block3
Lot6.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SF 6FAM
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage6,408
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$315,000
47%
Improvement Value:$353,500
53%
Total Assessment$668,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,683+2.0%
2024$15,369+2.5%
2023$14,994-1.6%
2022$15,242+7.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0