Skip to content

115 Patterson StHarrison, NJ 07029

Built 1965

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
May 17, 2005

Property Information

Block40
Lot13.03
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SBF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,748
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
41%
Improvement Value:$286,700
59%
Total Assessment$486,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,418+2.0%
2024$11,189+2.5%
2023$10,917-1.6%
2022$11,097-3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 7847, Page 275

Property Built

Built

Year Built: 1965