Skip to content

308-310 Passaic Ave(Unit C0201)Harrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 28, 2012

Property Information

Block5
Lot42.03
QualifierC0201
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,027
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
53%
Improvement Value:$109,400
47%
Total Assessment$234,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,499+2.0%
2024$5,389+2.5%
2023$5,258-1.6%
2022$5,344+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900