Skip to content

308-310 Passaic Ave(Unit C0313)Harrison, NJ 07029

Built 1900

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Sep 21, 2012

Property Information

Block5
Lot42.03
QualifierC0313
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage940
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
55%
Improvement Value:$102,100
45%
Total Assessment$227,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,328+2.0%
2024$5,221+2.5%
2023$5,094-1.6%
2022$5,178+8.9%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 8873, Page 448

Property Built

Built

Year Built: 1900