Skip to content

308-310 Passaic Ave(Unit C0315)Harrison, NJ 07029

Built 1900
Other Exempt

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Jul 31, 2007

Property Information

Block5
Lot42.03
QualifierC0315
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage935
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
52%
Improvement Value:$115,100
48%
Total Assessment$240,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$4,472-0.4%
2019$4,488
Property History

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 8295, Page 315

Property Built

Built

Year Built: 1900