Skip to content

135 S Second StHarrison, NJ 07029

Built 1963

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block90
Lot21.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,056
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,800
52%
Improvement Value:$126,300
48%
Total Assessment$263,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,172+2.0%
2024$6,049+2.5%
2023$5,901-1.6%
2022$5,999-14.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963