Skip to content

135 Warren StHarrison, NJ 07029

Built 1963

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Feb 5, 2022

Property Information

Block90
Lot24.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,056
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$143,000
52%
Improvement Value:$130,300
48%
Total Assessment$273,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,412+2.1%
2024$6,283+2.5%
2023$6,130-1.6%
2022$6,231-13.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$375,000

From:

To:

Sq Ft1,056DeedBook 9642, Page 85Recorded2/18/2022

Property Built

Built

Year Built: 1963