Skip to content

113 Warren StHarrison, NJ 07029

Built 1964

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block90
Lot33.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,224
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$182,000
56%
Improvement Value:$145,000
44%
Total Assessment$327,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,671+2.0%
2024$7,518+2.5%
2023$7,335-1.6%
2022$7,456-13.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964