Skip to content

105 Warren StHarrison, NJ 07029

Built 1964

Last Sale Date
Oct 19, 2021

Property Information

Block90
Lot37.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,224
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$182,000
54%
Improvement Value:$157,300
46%
Total Assessment$339,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,960+2.0%
2024$7,801+6.0%
2023$7,361-1.7%
2022$7,486-15.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964