Skip to content

106 Sussex StHarrison, NJ 07029

Built 1963

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 8, 2022

Property Information

Block90
Lot4.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2 SB 2FAM
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage1,932
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$258,000
54%
Improvement Value:$221,600
46%
Total Assessment$479,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,251+2.0%
2024$11,026+2.5%
2023$10,757-1.6%
2022$10,935-6.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963