Skip to content

108 Sussex StHarrison, NJ 07029

Built 1963

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block90
Lot5.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2SB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,932
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$258,000
58%
Improvement Value:$186,700
42%
Total Assessment$444,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,433+2.0%
2024$10,224+2.5%
2023$9,975-1.6%
2022$10,139-15.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963