Skip to content

114 Warren StHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Oct 3, 2020

Property Information

Block91
Lot11.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionPAVED LOT
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage4,440
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$167,100
74%
Improvement Value:$57,900
26%
Total Assessment$225,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,279+2.1%
2024$5,173+2.5%
2023$5,047-9.7%
2022$5,586+3.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0