Skip to content

103 Harrison AveHarrison, NJ 07029

Built 1963

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 9, 2010

Property Information

Block92
Lot17.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2 SB 1 FAM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,032
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,000
51%
Improvement Value:$116,300
49%
Total Assessment$237,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,567+2.0%
2024$5,456+2.5%
2023$5,323-1.6%
2022$5,410-28.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963