Skip to content

120-126 Jersey StHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Oct 3, 2020

Property Information

Block92
Lot5.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,500
94%
Improvement Value:$10,700
6%
Total Assessment$168,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,946+2.0%
2024$3,867+2.5%
2023$3,773-10.5%
2022$4,216+8.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0