Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
200 Angelo Cifelli Drive(Block 99 Lot 4.01)Harrison, NJ 07029
Commercial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 12, 2019
Property Information
Block99
Lot4.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.48
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$4,960,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,960,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $116,362 | +2.0% |
| 2024 | $114,030 | +1.8% |
| 2023 | $112,054 | -1.6% |
| 2022 | $113,902 | +41.4% |
Property History
No events match the selected filters.