Skip to content

936 Pavonia Ave.(Block 10404 Lot 27.01)Jersey City, NJ 07306

Built 2020
Other Exempt

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 23, 2020

Property Information

Block10404
Lot27.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page104

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMMON AREA
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$13,181+3.5%
2020$12,736
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2020