Skip to content

278 Magnolia Ave.(Unit C0010)Jersey City, NJ

Built 1987

Owner
---
Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Jun 10, 2006

Property Information

Block10601
Lot1.01
QualifierC0010
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page106

Building Details

Building Class---
Description4S-BT-B-34U-H(1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,000
26%
Improvement Value:$228,500
74%
Total Assessment$308,500

Sale
$270,000
DeedBook 7940, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 1987