Skip to content

285 Magnolia Ave.Jersey City, NJ 07306

Church/Charitable

Last Sale Price
$625,000
Last Sale Date
Sep 7, 1989

Property Information

Block10601
Lot64
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page106

Building Details

Building Class---
Description1S-CB&B-0

Assessment

Land Value:$484,000
27%
Improvement Value:$1,286,500
73%
Total Assessment$1,770,500

Sale
$625,000
DeedBook 4192, Page 85