Skip to content

154 Sip Ave.Jersey City, NJ 07306

Public Property

Last Sale Price
$16,000,000
Last Sale Date
Apr 13, 2022

Property Information

Block10602
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page106

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND.
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$325,000
99%
Improvement Value:$4,500
1%
Total Assessment$329,500

Sale
$16,000,000
DeedBook 9669, Page 588