Skip to content

101 Sip Ave.Jersey City, NJ 07306

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$2,750,000
Last Sale Date
Dec 20, 2012

Property Information

Block10702
Lot4.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page107

Building Details

Building Class---
DescriptionPROP.68S-745U-C
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,966,000
97%
Improvement Value:$1,344,000
3%
Total Assessment$45,310,000

Sale
$2,750,000
DeedBook 8886, Page 626