Skip to content

63-67 Henry St.Jersey City, NJ 07306

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 3, 2021

Property Information

Block10901
Lot37.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page109

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$727,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$727,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,234-30.4%
2024$23,319
Property History

No events match the selected filters.