Skip to content

139 Brunswick St.(Unit C0206)Jersey City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$689,605
Last Sale Date
May 3, 2024

Property Information

Block11002
Lot11.01
QualifierC0206
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page110

Building Details

Building Class---
Description4S-26U-CONDO-C
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$95,400
16%
Improvement Value:$497,300
84%
Total Assessment$592,700

Sale
$689,605
DeedBook 9835, Page 517

Property Built

Built

Year Built: 2024