Skip to content

139 Brunswick St.(Unit C0303)Jersey City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$604,565
Last Sale Date
Jul 23, 2024

Property Information

Block11002
Lot11.01
QualifierC0303
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page110

Building Details

Building Class---
Description4S-26U-CONDO-C
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,500
15%
Improvement Value:$458,100
85%
Total Assessment$536,600

Sale
$604,565
DeedBook 9847, Page 50

Property Built

Built

Year Built: 2024