Skip to content

139 Brunswick St.(Unit C0407)Jersey City, NJ

Built 2024

Last Sale Price
$885,000
Last Sale Date
Mar 13, 2025

Property Information

Block11002
Lot11.01
QualifierC0407
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page110

Building Details

Building Class---
Description4S-26U-CONDO-C
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,200
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,600
16%
Improvement Value:$704,900
84%
Total Assessment$839,500

Sale
$885,000

From:

To:

Sq Ft1,200DeedBook 9890, Page 762Recorded4/2/2025

Property Built

Built

Year Built: 2024