Skip to content

275 Second St.(Unit C0302)Jersey City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$683,000
Last Sale Date
May 21, 2024

Property Information

Block11114
Lot8.02
QualifierC0302
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page111

Building Details

Building Class---
Description4S-12U-CONDO-P
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,400
10%
Improvement Value:$558,300
90%
Total Assessment$622,700

Sale
$683,000
DeedBook 9824, Page 692

Property Built

Built

Year Built: 2024