Skip to content

275 Second St.(Unit C0303)Jersey City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$1,108,000
Last Sale Date
Apr 17, 2024

Property Information

Block11114
Lot8.02
QualifierC0303
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page111

Building Details

Building Class---
Description4S-12U-CONDO-P
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$98,000
10%
Improvement Value:$912,200
90%
Total Assessment$1,010,200

Sale
$1,108,000
DeedBook 9821, Page 40

Property Built

Built

Year Built: 2024