Skip to content

275 Second St.(Unit C0402)Jersey City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$708,000
Last Sale Date
Apr 19, 2024

Property Information

Block11114
Lot8.02
QualifierC0402
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page111

Building Details

Building Class---
Description4S-12U-CONDO-P
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,400
10%
Improvement Value:$581,100
90%
Total Assessment$645,500

Sale
$708,000
DeedBook 9825, Page 487

Property Built

Built

Year Built: 2024