Skip to content

275 Second St.(Unit C0403)Jersey City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 2025

Property Information

Block11114
Lot8.02
QualifierC0403
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page111

Building Details

Building Class---
Description4S-12U-CONDO-P
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,059
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$98,000
10%
Improvement Value:$921,300
90%
Total Assessment$1,019,300

Built

Year Built: 2024