Skip to content

Hudson River(Block 11603 Lot 14)Jersey City, NJ 07302

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 4, 2023

Property Information

Block11603
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page116

Building Details

Building Class---
DescriptionUNDERWATER LOT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$331,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$331,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,402-11.7%
2024$8,379-58.1%
2023$19,994-0.4%
2022$20,069+4.5%
Property History

No events match the selected filters.