Skip to content

2787 Kennedy Blvd.(Unit C0304)Jersey City, NJ 07306

Built 1910
Church/Charitable

Last Sale Price
$158,000
Last Sale Date
Jul 27, 1988

Property Information

Block12005
Lot1
QualifierC0304
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page120

Building Details

Building ClassC1400
Description5S-B-C-78U
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,400
Acreage0.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,000
11%
Improvement Value:$626,400
89%
Total Assessment$701,400

Sale
$158,000
DeedBook 3990, Page 289

Property Built

Built

Year Built: 1910