Skip to content

94 Wayne St.(Unit C0002)Jersey City, NJ

Built 1885

Owner
---
Last Sale Price
$699,000
Last Sale Date
Feb 28, 2024

Property Information

Block12705
Lot22
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page127

Building Details

Building Class---
Description4S-B-3U-CONDO
Dwellings4
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$149,100
24%
Improvement Value:$462,800
76%
Total Assessment$611,900

Sale
$699,000
DeedBook 9839, Page 911

Property Built

Built

Year Built: 1885