Skip to content

94 Wayne St.(Unit C0003)Jersey City, NJ

Built 1885

Owner
---
Last Sale Price
$2,000,000
Last Sale Date
Jan 30, 2025

Property Information

Block12705
Lot22
QualifierC0003
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page127

Building Details

Building Class---
Description4S-B-3U-CONDO
Dwellings4
ZoningR-2
Sq Footage2,078
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$320,800
19%
Improvement Value:$1,410,200
81%
Total Assessment$1,731,000

Sale
$2,000,000
Sq Ft2,078DeedBook 9880, Page 750Recorded2/19/2025

Property Built

Built

Year Built: 1885