Skip to content

4 Beacon Way(Unit C0404)Jersey City, NJ 07304

Vacant Land

Last Sale Price
$358,000
Last Sale Date
Aug 6, 2021

Property Information

Block13601
Lot2
QualifierC0404
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page136

Building Details

Building Class---
Description17S-315U-CONDO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,105
Acreage1.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$598-0.7%
2024$602+40.1%
2023$430-0.4%
2022$431+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$358,000
DeedBook 9596, Page 808Recorded9/12/2021