Skip to content

22 Bright St.(Unit C0004)Jersey City, NJ

Built 1873

Owner
---
Last Sale Price
$575,000
Last Sale Date
Nov 26, 2024

Property Information

Block14106
Lot36
QualifierC0004
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page141

Building Details

Building Class---
Description4S-4U-CONDO-G2
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$141,100
30%
Improvement Value:$329,700
70%
Total Assessment$470,800

Sale
$575,000
DeedBook 9867, Page 67

Property Built

Built

Year Built: 1873