Property Sale
Sale
$1,525,000
From:
To:
Sq Ft1,818DeedBook 9617, Page 974NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded11/25/2021
From:
To:
Year Built: 2021
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $22,080 | -0.6% |
| 2024 | $22,218 | +137.4% |
| 2023 | $9,359 | +0.0% |
| 2022 | $9,359 | — |
From:
To:
Year Built: 2021
130 Essex St.
Residential
130 Essex St.
Residential
130 Essex St.
Residential
130 Essex St.
Residential
201 Marin Blvd.
Residential