Skip to content

81 York St.Jersey City, NJ 07302

Built 1870
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 28, 1974

Property Information

Block14303
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page143

Building Details

Building Class---
Description3S-B-D-SHELTER

Assessment

Land Value:$2,592,500
19%
Improvement Value:$11,232,200
81%
Total Assessment$13,824,700

Built

Year Built: 1870